Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Piwniczka na wino ;)

Blog:  winstonix
Data dodania: 2015-03-31
wyślij wiadomość

Witam po dłuższej przerwie. Będę musiał uzupełnić wpisy do bieżącego stanu. Póki co rzecz nie związana bezpośrednio z samym domem, ale zrobiona równolegle. Zawsze podobały mi się wiejskie piwniczki - ziemianki. Super miejsce do przechowywania domowych przetworów, czy wina, a latem idealna ucieczka od upału żeby wypić schłodzoną wodę, piwo lub podpiwek. W 2014 na jesieni zrobiłem pierwszy raz sporo cydru ze 100% soku z antonówek i wyszedł rewelacyjnie, więc takie miejsce na przyszłość, żeby go umieścić byłoby wskazane. Miała to być prosta piwniczka z bloczków betonowych, przykryta płytą betonową i tyle. W internecie jest natomiast cała masa inspiracji, pomysłów i rozwiązań, które człowiek chłonie jak gąbka. Tym sposobem apetyt rósł trochę w miarę jedzenia, a że majster - człowiek złota rączka i niczego się nie boi sam służył fachową radą. Sama budowa ziemianki była niezwykle rozciągnięta w czasie ponieważ początkowo wykorzystywaliśmy jedynie materiały, które zostały z budowy głównej, a i chłopacy przenosili się tam jedynie w wolniejszych chwilach.

Czyli start i wykop w skarpie obok domu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dziura gotowa. Ziemianka nieduża, bo około 10m2

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po jakimś czasie dziura została wyrównana, chłopaki zrobili wykop pod ławę 50x50 i zbrojenie z drutu 12, którego niewiele trzeba było dokupić.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozostało również trochę bloczków, więc początkowo szybko to ruszyło:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oczywiście dookoła pomimo gliny zrobiliśmy drenaż w membranie i kamieniach połączony studzienką z drenażem dookoła domu, który to z kolei jest wyprowadzony do zbiornika na deszczówkę.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tutaj widać już pierwsze popisy majstra z wykładką ze starej doczyszczanej cegły:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widać już pierwsze łuki, w których będą półki na butelki ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

I ściana za nimi

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wejście będzie wystawało ze skarpy, musi być więc w całości zbudowane z cegły. Widać też pierwszy łuk sklepienia nad schodami w dół:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Izolacja przeciwwilgociowa i obsypanie gliną:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwszy widok na łukowe sklepienie przy wejściu do lochu ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stelaż pod dyktę, na której ułożony będzie strop łukowy ziemianki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wykładanie łuku. Widać też druty wystające z łuku, które będą zawinięte na zbrojenie pod wylanie warstwy betonowej:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Początek zbrojenia i szalunki pod wylanie betonu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ziemianka przykryta betonową czapką:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przy okazji stropu zalana została podłoga:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podłoga początkowo miała zostać betonowa, ale idealnie pasowała tam wykładana na cienkiej podsypce... cegła:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po wyschnięciu betonu na stropie, całość została pomalowana dysperbitem, potem daliśmy papę, na papę poszedł styropian dach/podłoga 5cm, folia 2x, i póki co 50 cm gliny jako dodatkowa uszczelka. Docelowo na glinę pójdzie ziemia z piaskiem i czarna ziemia pod jakieś krzaczki typu kosodrzewinka itd.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Skarpa obok wejścia wyglądała jakoś tak dziwnie, tymbardziej, że ma tam być chodniczek. Majster zaproponował w celu uregulowania murek oporowy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Za murkiem w skarpie została zakopana rura 110 doprowadzajaca powietrze z czerpni do piwnicy. Coś na kształt GWC, choć kilkunastometrowy. Zawsze lepiej, żeby zimą czy latem powietrze wpadające do piwnicy nie było tak zimne lub gorące w porównaniu do w miare stałej zamierzonej temperatury w ziemiance. Drzwi będą dwie pary. Górne podwójne z uszczelką i dodatkowe na dole przedsionka, więc powietrze będzie trafiało głównie przez ten przewód, który jest wyprowadzony w ziemiance przy posadzce. W Razie wilgoci, czy jakichś skroplin rura ułożona jest ze spadkiem, nawiercona od spodu przy końcu czerpni, a pod nią wysypana kamieniami studnia chłonna.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak wygląda murek oporowy. Widać wyprowadzenie czerpni przy narożniku. Po lewej wjazd na górną część działki, gdzie będzie miejsce na ognisko. Przy połączeniu murku ze ścianą piwniczki zostawnie dostawiony trochę wyższy murek, zeby całość można było równiej zasypać ziemią. W dodatkowym murku będzie jakby parapet na ... może donicę ze zwisającym kwiatem :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A oto pierwsza wizyta przy "wykończeniówce wnętrza" ;) Wnęki docelowo zostaną pomalowane na biało dla kontrastu. We wnękach widać wyprowadzoną instalację elektryczną, która była zrobiona równolegle i zamurowana w ścianach. We wnękach będa jakieś ledowe lampki, przy sklepieniu jakaś stara wisząca na łańcuchach. Na ścianie przy wyjściu kinkiet starodawny, albo oświetlenie jakiegoś starego blaszanego logo browaru... zobaczymy. We wnękach będą modrzewiowe lakierowane parapety, półki jeszcze się okaże. Pomiędzy wnękami może uda się postawić na podłodze starą dębową beczkę jako stolik i dwa krzesełka dla degustacji chłodnych trunków ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Spoiny w środku zostały doczyszczone szczotkami ryżowymi, a całość łącznie z podłogą zaimpregnowaliśmy impregnatem do kostki na bazie żywić silikanowo jakichśtam :) (nie silikonowych), ponieważ coś takiego wyczytałem że najlepiej sprawuje się na cegle i nie powoduje białych wykwitów. Faktycznie cegła nie przyjmuje wody, zatem impregnat nawet w miare się sprawdza, zwłaszcza na zewnątrz. Cegła dostała tez trochę koloru:

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tu widok na przebudowany murek oporowy z "parapetem", który idealnie dało się wmurować w istniejącą ścianę ziemianki. Faktycznie ziemia się teraz nie obsuwa i będzie to wyglądało lepiej. Z prawej widać już kolejny popis majstra, czyli kamienne schodzy na wyższą część działki, do których będzie chodniczek bezpośrednio z tarasu domu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tak prezentują się schody i ich pierwszy użytkownik, który teraz ma już 46 kg :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i widok ogólny. Nie mam zrzuconego zdjecia po dodaniu desek okapowych zamiast eksperymentów z dachówkami pionowymi. Daszek przykryty jest starą rozbiórkową dachówką. Niestety nie doczekałem się jeszcze drzwi i całą zimę piwniczka stała otwarta, co uniemożliwiło mi sprawdzenie jaka temperatura trzyma się w środku. O dziwo wchodząc do otwartej piwniczki przy -13 stopniach było wyczuwalnie cieplej. Myślę, że po zamknięciu wszystkiego uda się utrzymać stałą temperaturę na poziomie 10 stopni (może niżej po zasadzeniu zieleni), co byłoby idealne. Drzwi będą zwieszone na rozbiórkowych kutych zawiasach ze starej XIX wiecznej stodoły. Jak dojadą drzwi wstawię zdjęcie całości po montażu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

12Komentarze
margo2328
Data dodania: 2015-03-31 11:39:26
przecudna,przecudna,przecudna,bardzo gratulujmy:pomysłu,wyobraźni i wykonania,też o takiej marzymy..no może kiedyś..
odpowiedz
Data dodania: 2015-03-31 12:21:21
Dzięki :)
Dzięki, realizacja marzeń każdego cieszy :) Mam nadzieję, że i Wam się uda.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
peepoo74
Data dodania: 2018-11-04 08:24:26
Witam. Czy autor zagląfa tutaj jeszcze bo jeżeli tak to miałbym kilka pytań odnośnie piwniczki. A tak w ogóle to bardzo ładne wykoanie
odpowiedz
Odpowiedź do winstonix
Data dodania: 2015-03-31 11:53:39
Super pomysł :) świetne wykonanie a te schody z kamienia są cudne :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-03-31 12:23:57
Schody
To fakt :) Schody, jak i kawałek chodnika za nimi wyszły idealnie. Zobaczymy, może uda się zamiast z kostki zrobić z kamienia i alejkę z tarasu do schodów, jak i przy murku oporowym do przyszłej altanki.
odpowiedz
Odpowiedź do projekt-kuba
tosia  
Data dodania: 2015-03-31 12:28:22
WOW!!! :O Świetna, pięknie wykonana, gratuluję i zazdroszczę :)
odpowiedz
marcelina
Data dodania: 2015-03-31 13:53:17
Absolutnie rewelacyjna!!! Chyba na taką zachorowałam. Świetny pomysł i znakomite wykonanie, gratulacje!
odpowiedz
Data dodania: 2015-03-31 14:33:23
Wow super to wyglada, moi rodzice maja taka piwnice tylko budowana chyba w latach 60tych I naprawde trzyma cieplo w zimie, ale Twoja jest piekna
odpowiedz
Data dodania: 2015-03-31 20:53:49
Świetny pomysł,świetna robota.Szacun dla Majstra
odpowiedz
visag
Data dodania: 2016-03-08 08:31:40
Coś pięknego! Klimat jest!
odpowiedz
gathorus
Data dodania: 2016-09-04 19:30:44
Temperatury
Dzien dobry. Wygląda pięknie. Też mi się coś takiego marzy. Mam pytanie tylko odnośnie temperatury. Boję sie że w takiej piwniczce może być dla wina trochę za zimno. Podobmo optymalna temperatura dla wina to 12-14 stopni a w takiej piwniczce cały rok jest bardziej 6-10. Jak to wygląda w praktyce u Pana? Dziękuję i pozdrawiam
odpowiedz
tomczdz  
Data dodania: 2016-09-04 20:07:53
Jedno słowo zajekurwabiście... Obserwuje i zrobię tak samo u siebie!
odpowiedz

Pokrycie dachu

Blog:  winstonix
Data dodania: 2014-09-29
wyślij wiadomość

Udało się, dach już pokryty laugh Jako membranę wybrałem Parotec beta, inna była w projekcie, ale pan sprzedający dał lepszą w bardzo dobrej cenie. Ogólnie polecam internetowy sklep folnet. Wszelkie akcesoria do dachu w świetnych cenach, a przesyłka to jakaś magia. Zamówienia z popołudnia są następnego dnia rano na budowie! Jak to pisałem już kilkukrotnie szukać, szukać, szukać, różnice w cenach ogromne. Tak więc membrana, blachowkręty (są 3 razy tańsze niż w BudMat !), kominki do odpowietrzenia kanalizacji (dwa razy tańsze), wróblówka (dwa razy tańsza), uszczelki koszowe pod blachę itd. braliśmy z tegoż sklepu. Blachodachówka została kupiona już w grudniu i czekała na położenia, a jest to Zefir 350 w kolorze 7024 połysk. Połysk dlatego, ze ponoć na nim mniej zbiera się brudu i ciężej ma zaczepić się mech. Tutaj drzewa dookoła, więc w przyszłości pewnie trzeba będzie z tym walczyć. Orynnowanie przekalkulowałem i niemal w tych samych pieniądzach co jakieś plastikowe systemy wynegocjowałem w BudMacie ich stalowy system Flamingo z 30 letnią gwarancją (naprawdę polecam). Dach jest o tyle nietypowy, że deski okapowe ma mieć widoczne, co wymagało wykonania specjalnych obróbek, ale wyszło uważam nieźle wink Kominy póki co zaciągnięte są białym klejem na siatce, ale wygląda to znośnie nawet w tej postaci (potem obrobione będą w kolorze tynku ściany).

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Może zbędnie, może nie, ale pod każde kontrłaty daliśmy silikon dekarski. Efekt sprawdzony taki, ze nawet podczas mega ulewy na samej membranie ZERO przecieków, a to cieszy laugh

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj już obróbka komina

blog budowlany - mojabudowa.pl

Następnie taśma kalenicowa, również zamawiana z wspomnianego wcześniej sklepu wink

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj efekt prawie pod koniec montażu (brak jeszcze gąsiorów), ale zmieniłem telefon i muszę zrzucić najnowsze zdjęcia. W każdym razie cieszy, bo zaczyna to coraz bardziej przypominać domek z mojego avatara wink Fajnie wygląda pozostawiona widoczna deska okapowa. Jest przykręcona na "żółte" wkręty, żeby nie było zacieków jak od gwoździ, ale czy patent się sprawdzi... zobaczymy.

Może przed końcem sezonu da radę założyć jeszcze płotki śniegowe i jakieś stopnie kominiarskie, ale to zależy czy znajomy dekarz będzie miał czas, bo jak kończył u nas, to coś wspominał, że teraz wolniejszy termin będzie miał dopiero w styczniu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

6Komentarze
kasiaiwa
Data dodania: 2015-01-10 21:53:52
kolejny etap budowy
Witam, Gratuluję domku. Zazdroszczę że tak dużo ma Pan za sobą. U mnie niestety dobór projektu i zdecydowaliśmy się na WINSTON VIII. Długo Pan się nie odzywa. Co słychać?
odpowiedz
Data dodania: 2015-01-12 07:48:04
sufit
Witam, póki co okna zakryte folią i sklejką, a w środku zamontowany piecyk typu "koza" i chłopaki właśnie kończą montaż ocieplenia i stelaży sufitu. Dziś właśnie przychodzi elektryk i zaczyna instalację. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-03-28 23:25:33
Winston VIII
Kasiaiwa my również chcielibyśmy zakupić projekt Winstona VIII. Czy masz może kontakt z osobami, które budowały ten dom? Jakie zmiany nanieśliście na projekt? A może widziałaś gdzieś ten dom " na żywo"? Dom jest wg mnie idealny ale chyba bardzo drogi w budowie...
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
kasiaiwa
Data dodania: 2015-03-30 21:13:44
Winston VIII
Dzień dobry, w projekcie Winston VIII zmieniliśmy następujące elementy: - dach zmieniony na wielospadowy, - obie sypialnie od strony tarasu mają wyjście na taras, - wejście do garderoby jest z sypialni przy tarasie, - wszystkie cztery sypialnie są obok siebie (jedna w miejscu łazienki, która wcześniej była połączona z sypialnią), - w miejscu odosobnionej sypialni (przeniesionej w sąsiedztwo pozostałych) mamy pralnię, - wc zostało powiększone kosztem kotłowni żeby zmieścić kabinę prysznicową, - ściany korytarza zostały "wyprostowane", - bryła budynku poszerzona od stony salonu o 0,5m (szerszy salon i hol), - na etapie budowy planujemy jeszcze zastąpić wentylację grawitacyjną przez mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dziś odebraliśmy pozwolenie na budowę. W tej chwili załatwiamy finansowanie i zbieramy oferty od wykonawców. Tanio nie będzie :-( Niestety nie widzieliśmy tego domu na żywo. Pozdrawiam i życzę powodzenia
odpowiedz
Odpowiedź do kativa75
jota69
Data dodania: 2015-02-21 16:45:47
Prośba
Witam. Zastanawiamy się nad wyborem projektu domu. Ten, który Pan buduje bardzo nam się podoba. Czy mógłby Pan powiedzieć gdzie buduje domek i czy ewentualnie byłaby mozliwość podjechania i obejrzenia go ? Będę bardzo wdzięczna. Proszę o informację na maila eklosowska.biuro@gmail.com Dziękuję EK
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-17 10:49:59
Kontakt
Witam, Czy mogę prosić o kontakt (oleczekk@tlen.pl), gdzie znajduje się ten domek? Jestem zainteresowany tym projektem może udało by się spotkać i zobaczyć. Pozdrawiam
odpowiedz

Więźba c.d.

Blog:  winstonix
Data dodania: 2014-09-11
wyślij wiadomość
No i kolejna porcja zdjęć z wykonywania więźby dachowej naszego Winstona. Bardzo mozolna robota, długie na niemal 10m belki przez co ciężkie ostro dawały wszystkim w kość. Docinane były na dole, pojedyńczo wciągane na górę, tam zbijane w ramę i stawiane do pionu. Następnie dobijane wielkimi gwoździami, stabilizowane i kolejne. Dopiero potem to wszystko zostało poskręcane na śruby, których ilość przytłacza, bo człowiek na początku nawet sobie nie wyobraża tej ilości. Oczywiście cenowa rozpiętość prętów gwintowanych jest ogromna. W marketach typu OBI, czy Leroy Merlin lub hurtowniach budowlanych taki jeden pręt to około 8 - 12 zł. Od znalezionego na allegro producenta przy tej ilości udało się kupić za... 3 zł i to bez kosztów przesyłki! Szukać, szukać, szukać, opłaca się! :)

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Tutaj już widać pierwszy szczyt :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj zaczyna to już przypominać bryłą dom ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Śruby, śruby, śruby, a jeszcze więcej podkładek i nakrętek... I tak całymi dniami...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Plątanina belek

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

I znowu śruby, ehh te śruby...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tutaj już widać łączniki ciesielskie

blog budowlany - mojabudowa.pl

Podczas montażu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Śruby zamienione na gwoździe.... A wedle projektu na każdą powierzchnię łącznika po 8 gwoździ, co daje 16 na jeden łącznik, po dwa na stronę to już 32, a na całość belki 64!!! W nocy jeszcze podczas snu słyszałem to PUK PUK PUK jak dzięcioł ;)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tutaj tak całościowo. Od drugiej strony zaczęło się już układanie membrany i łacenie, ale o tym niebawem.

blog budowlany - mojabudowa.pl
3Komentarze
daniel81
Data dodania: 2014-09-19 18:35:11
witam, Twoj winston zaczyna wygladac okazale:) ja ze swoim winstonem IX startuje na wiosne przyszlego roku. mozesz napisac cos o kosztach? wlasnie zalatwiam formalnosci z kredytem, i ciekawi mnie czy moje wyliczenia pokrywaja sie z faktycznymi wydatkami. pozdrawiam i powodzenia z budowa.
odpowiedz
zoja2014
Data dodania: 2014-09-24 13:55:33
winston IV
Witam Was... ja jestem na etapie zakupu projektu winston IV. Skąd jesteście? Byłaby możliwość obejrzenia Waszych domów? Proszę o odpowiedź na mail z.kwiatek@interia.eu Zazdroszcze etapu budowy!!!
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
zoja2014
Data dodania: 2014-09-24 13:56:45
winston IX
Dzięki za zdjęcia... Czekamy na więcej...
odpowiedz

Więźba

Blog:  winstonix
Data dodania: 2014-09-09
wyślij wiadomość

Drewno na budowie, nie ma więc na co czekać laugh Już wcześniej byłem dogadany ze znajomym cieślą-dekarzem, ale jak to w tym fachu bywa spóźnił się niemal dwa tygodnie. Cóż, to ma do siebie sezon budowlany, że dobry fachowiec nie może znaleźć na nic czasu. Ja jednak rozmawiałem już w grudniu, bo tak jak pisałem już wtedy przed końcem roku i ulgi budowlanej udało się okazyjnie kupić blacho dachówkę. Więźba zaprojektowana jest pod dachówkę i nie zmieniałem tego. Nigdy nie wiadomo, czy nie trzeba będzie zmienić poszycia, choć na innych budynkach blacho dachówka leży u mnie już niemal 20 lat i poza tym, że zrobiła się trochę zielona to nic się z nią nie dzieje. Zobaczymy…

Póki co folia na wieńce, murłaty i do przodu ;) Zdjęcia z początku tej mozolnej roboty, reszta niebawem ;)

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

A tu już przygotowania do zbijania ramy z kolejnych krokwi

blog budowlany - mojabudowa.pl

I takie fajne wrażenie, kiedy człowiek przyjeżdża po pracy, a tu...

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Drewno

Blog:  winstonix
Data dodania: 2014-09-09
wyślij wiadomość

Kolejny etap i chyba póki co najważniejszy… dach

Oczywiście znów poszukiwanie drewna WSZĘDZIE gdzie możliwe, a ceny zupełnie różne. Finalnie kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że czas poświęcony na szukanie w Internecie, telefonicznie i w ogłoszeniach jak najbardziej przekłada się na spore oszczędności. Trafiłem na hurtownię, która znajdowała się praktycznie 80km od nas, ale jak się okazało zaopatrywała również pobliskie… tartaki i moją prośbę o wycenę, którą rozsyłałem po okolicy właściciel tej hurtowni robił już piąty raz! Oczywiście w cenie jaką mi przedstawił było drewno w większości świerkowe, impregnowane z transportem i rozładunkiem i okazało się, że rekordzista z okolicy za samo przerzucenie tego towaru (kiedy nie wiedziałem, że od niego bierze) na papierze w odpowiedzi na wycenę doliczył sobie jedyne 4 tysiące! Szok! Tak więc szukać, szukać i jeszcze raz szukać, a więźba na Winstona to naprawdę kobyła, bo to około 20 m3 drewna! (W moim przypadku 21 m3 ponieważ dobierałem jeszcze na zabudowę niewielkiego tarasu dla mamy).

Tak to się prezentowało:

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

2Komentarze
Data dodania: 2014-09-09 10:21:13
Tak z ciekawości jaki koszt u Ciebie m3 drewna impregnowanego z dowozem? pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-09-09 10:35:21
Cena
U tego dostawcy bazowo 690 zł/m3 za impregnowany jak się okazało świerk z transportem i rozładunkiem. Bez rozładunku można zejść niżej, ale na ten dom jak widać długie belki i rozładunek jakimś JCB z widłami nie wchodzi w grę. Od ogólnego rachunku można ugadać jeszcze jakiś sensowny rabat, więc i tak wychodzi taniej. To centralna Polska, więc na południu, czy na mazurach z pewnością będzie taniej.
odpowiedz
Odpowiedź do przemek-maja
winstonix
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 64975
Komentarzy: 42
Obserwują: 25
On-line: 9
Wpisów: 16 Galeria zdjęć: 128
Projekt WINSTON IX
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2015 marzec
2014 wrzesień
2014 czerwiec
2014 maj
2013 listopad

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu WINSTON IX:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 433
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń