Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline winstonix blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WINSTON IX
30864 odwiedzin | wpisów: 16, komentarzy: 42, obserwuje: 26

Drewno

autor: winstonix blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kolejny etap i chyba póki co najważniejszy… dach

Oczywiście znów poszukiwanie drewna WSZĘDZIE gdzie możliwe, a ceny zupełnie różne. Finalnie kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że czas poświęcony na szukanie w Internecie, telefonicznie i w ogłoszeniach jak najbardziej przekłada się na spore oszczędności. Trafiłem na hurtownię, która znajdowała się praktycznie 80km od nas, ale jak się okazało zaopatrywała również pobliskie… tartaki i moją prośbę o wycenę, którą rozsyłałem po okolicy właściciel tej hurtowni robił już piąty raz! Oczywiście w cenie jaką mi przedstawił było drewno w większości świerkowe, impregnowane z transportem i rozładunkiem i okazało się, że rekordzista z okolicy za samo przerzucenie tego towaru (kiedy nie wiedziałem, że od niego bierze) na papierze w odpowiedzi na wycenę doliczył sobie jedyne 4 tysiące! Szok! Tak więc szukać, szukać i jeszcze raz szukać, a więźba na Winstona to naprawdę kobyła, bo to około 20 m3 drewna! (W moim przypadku 21 m3 ponieważ dobierałem jeszcze na zabudowę niewielkiego tarasu dla mamy).

Tak to się prezentowało:

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (2)
autor: przemek-maja   dodano: 2014-09-09 | 10:21:13
Tak z ciekawości jaki koszt u Ciebie m3 drewna impregnowanego z dowozem? pozdrawiam
Tytuł: Cena
Odpowiedź do przemek-maja
autor: winstonix   dodano: 2014-09-09 | 10:35:21
U tego dostawcy bazowo 690 zł/m3 za impregnowany jak się okazało świerk z transportem i rozładunkiem. Bez rozładunku można zejść niżej, ale na ten dom jak widać długie belki i rozładunek jakimś JCB z widłami nie wchodzi w grę. Od ogólnego rachunku można ugadać jeszcze jakiś sensowny rabat, więc i tak wychodzi taniej. To centralna Polska, więc na południu, czy na mazurach z pewnością będzie taniej.
« Nowszy wpis Starszy wpis »